• 3η.......ΜΑΓΝΗΤΙΚΕΣ!!!

  • Συζητήσεις για ιατρικές, διαγνωστικές και άλλες απαραίτητες εξετάσεις της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Συζητήσεις για ιατρικές, διαγνωστικές και άλλες απαραίτητες εξετάσεις της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #25468  από ΒΑΣΙΛΗΣ
 Δευ Απρ 19, 2010 10:43 pm
3η...........ΜΑΓΝΗΤΙΚΗ (-ΕΣ)

ΕΚΑΝΑ ΠΡΟΧΘΕΣ ΛΟΙΠΟΝ (12/4) ΤΗΝ 3η ΜΑΓΝΗΤΙΚΗ. ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ-ΟΣΦΥΙΚΗΣ ΜΟΙΡΑΣ-ΑΥΧΕΝΙΚΗΣ ΜΟΙΡΑΣ. ΔΗΛΑΔΗ 3 ΣΕ 1!!!!
ΣΚΕΦΤΗΤΕ! 1 1/2 ΩΡΑ ΣΤΟΝ ΤΟΜΟΓΡΑΦΟ!! ΑΣ ΕΙΝΑΙ.

ΒΡΕΘΗΚΑΝ ΛΟΙΠΟΝ 4 ΝΕΕΣ ΕΣΤΙΕΣ , Η ΜΙΑ ΕΚ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ 2cm!!
ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΕΞΗΓΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΣΤΑΘΕΙΑ, Η ΑΚΡΑΤΕΙΑ ΟΥΡΩΝ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΣΥΝΑΦΗ.
ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΗΝ AVONEX ME BETAFERON ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ......
ΕΙΔΟΜΕΝ......

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!
 #25511  από κωστας
 Τρί Απρ 20, 2010 11:05 am
βασιλη εκανα την ιδια εξεταση το 2008,φαντασου εχω και κλειστοφοβια!τι καθρεφτακια μου βαλαν,τι μουσικη, με βγαζαν και καθε 10 λεπτα με αποτελεσμα να την κανω σε 2,5 ωρες!αφου δεν επαθα κανενα εφραγμα τυχερος ειμαι!αλλα βρηκα λυση απο'δω και περα μισο lexotanil και ονειρα γλυκα!εγω ειχα συρικνωση στις ηδη υπαρχουσες εστιες 4 συνολο αλλα και τι εγινε?βελτιωση καμια τα ιδια ειμαι δεν μπορω να περποατησω αν δεν κρατιεμαι(πολυ σπαστικοτητα)!απο θεραπεια avonex μαζι με copaxone πολυ καλη θεραπεια ο συνδιασμος των δυο,αλλα εδω και 9 μηνες την εκοψαν τα ταμεια ! να'σαι καλα !
 #25514  από ΝΤΙΝΑ ΑΡΓΟΣ
 Τρί Απρ 20, 2010 11:09 am
τις εχω κανει και εγω αυτες τις 3 μαγνητικες.εμενα μου μιλουσε το παιδι που χειριζοταν το μηχανημα οταν δεν ειχε αυτον τον απαισιο θορυβο ειχα κ το γιατρο μεσα για συμπαρασταση κ περασε σχετικα γρηγορα η ωρα.
καλα αποτελεσματα
 #25516  από kate2002
 Τρί Απρ 20, 2010 11:26 am
Βασίλη ολα θα πανε καλά να σκεφτεσαι. αν δε σε παει η θεραπεια αυτη, αλλαξε την, θα σου ταιριαξει η επομενη. κατσε να δουμε και τα αποτελεσματα με τη χενφα...
 #25520  από anni
 Τρί Απρ 20, 2010 12:05 pm
Ολοι τελικα 3 σε 1 κανουμε........
τι τυχερα παιδια ημαστε......... :shock:
μακαρι η αλλαγη των φαρμακων να σε ωφελησει....
ολα να πανε καλα......... :P
 #25540  από LL--MM
 Τρί Απρ 20, 2010 2:56 pm
Εμένα, αρχικά, υπήρχαν αρκετές εστίες ώστε να μη μου κάνουν αυχένα... Δεν πολυμεγαλώνουν οι εστίες, αλλά έχει επιβαρυνθεί η κατάσταση μου.

Καλημέρα σε όλους :D
 #25561  από FANTOMAS
 Τρί Απρ 20, 2010 4:26 pm
Παιδες εγω ανηκω στην αλλη (πιο ανησυχητικη κατηγορια) :o ΧΩΡΙΣ νεες εστιες η κλινικη εικονα χειροτερευει. :x

Μηπως τελικα η μαγνητικη ειναι χρησιμη για την διαγνωση της νοσου και οχι για την εξελιξη της :?:
 #25636  από maria komotini
 Τετ Απρ 21, 2010 10:41 am
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ!ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ Η 8η ΜΑΓΝΗΤΙΚΗ.ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΚΑΙ ΑΥΧΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΕΧΩ ΕΣΤΙΑ!ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΜΑΓΝΗΤΙΚΗ ΒΓΗΚΕ ΜΙΑ ΕΣΤΙΑ <ΣΑΝ ΚΑΡΥΔΙ> ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΒΟΥΒΟΥ ΣΗΜΕΙΟ!!!!!ΔΕΝ ΞΕΡΩ!!!!!!!ΤΩΡΑ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΠΑΛΙ,ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΟΧΙ!ΤΙ ΝΑ ΠΩ!!!!!!!!!!!!!ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!!!
 #25646  από alexia
 Τετ Απρ 21, 2010 12:14 pm
ΒΑΣΙΛΗ ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΟΛΙΚΑ 4 ΜΑΓΝΗΤΙΚΕΣ.ΚΑΙ ΤΙΣ 4 ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΡΑΓΜΑ,ΑΠΟ 1,5 ΩΡΑ ΜΕΣΑ.ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ!!!ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΣΕ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΕΚΕΙ....
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΛΛΑΞΕ ΘΕΡΑΠΕΙΑ.ΚΙ ΕΓΩ ΣΕ BETAFERON ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΣΕ ΒΟΛΕΨΕΙ ΚΙ ΕΣΕΝΑ ΣΑΝ ΘΕΡΑΠΕΙΑ.
ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.